Anunt de eveniment „Premierea elevilor câștigători la concursul județean de creație literară ,,Copiii noștri talentați” ediția a XIX-a”

Publicat: 5 decembrie 2019

Vineri 6 decembrie 2019, ora 10, ca în fiecare an, va avea loc, la Sala de lectură a Bibliotecii Județene ,,Marin Preda” Teleorman, festivitatea de premiere a câștigătorilor concursului  ,,Copiii noștri talentați”, participanții fiind elevi din 10 școli gimnaziale din: Alexandria, Roșiorii de Vede, Videle, Zimnicea, Peretu, Orbeasca și Viișoara.

Moș Nicolae răsplătește efortul, spiritul competitiv și imaginația copiilor cu diplome și cadouri, oferite de Consiliul Județean Teleorman.

Câștigătorii acestei ediții sunt:

CONSILIUL JUDEȚEAN TELEORMAN

Cea mai bună lucrare de proză scurtă

NĂDRAG ALEXANDRU GABRIEL Șc. G. Nr. 7 Alexandria
BIBLIOTECA JUDEȚEANĂ ,,M. PREDA”

Cea mai bună lucrare de poezie

MIREA ANDRA IONELA

BULUMAC SOFIA

Șc. G. Viișoara

Șc. G. ,,Ștefan cel Mare” Alexandria

 

PREMIU NUME ELEV SECȚIUNE ȘCOALA

 

I ONȚĂ MARIA REBECA Poezie III-IV Șc. G. ,,Mihai Viteazul” Alexandria
II TRIFAN ANELISSE Poezie III-IV Șc. G. ,,Mihai Viteazul” Alexandria
III JUMĂTATE FLAVIA Poezie III-IV Șc. G. ,,Mihai Viteazul” Alexandria

 

Mențiuni

1 OVEDENIE MINA POEZIE III-IV Șc. G. ,,Ștefan cel Mare” Alexandria
2 DUMITRESCU AMALIA POEZIE III-IV Șc. G. ,,Mihai Viteazul” Alexandria
3 DUMITRAȘCU ADELINA POEZIE III-IV Șc. G. ,,Mihai Viteazul” Alexandria
4 IANCU CRISTIAN ANDREI POEZIE III-IV Șc. G. ,,Mihai Viteazul” Alexandria
5 ILIE ALBERT ANDREI POEZIE III-IV Șc. G. ,,Gr. D. Ghica” Peretu
6 GHERA DENISA POEZIE III-IV Șc. G. ,,Mihai Viteazul” Alexandria
7 GOGOI BIANCA ANDREEA POEZIE III-IV Șc. G. ,,Ștefan cel Mare” Alexandria

 

I PANĂ DARIA Proza III-IV Șc. G. NR. 2 Zimnicea
I CIORCILĂ CRISTIAN Proza III-IV Șc. G. ,,Ștefan cel Mare” Alexandria
II HUMINIC-BOBILTIU ALECSIA Proza III-IV Șc. G. NR. 2 Zimnicea
III ROTARU ANDREI Proza III-IV Șc. G. NR. 2 Zimnicea

 

Mențiuni

1 COAJĂ BIANCA PROZA III-IV Șc. G. NR. 2 Zimnicea
2 NĂSTASE ALEXANDRU PROZA III-IV Șc. G. ,,Mihai Viteazul” Alexandria
3 HINTZ DENIS PROZA III-IV Șc. G. NR. 2 Zimnicea
4 CALOTĂ VLADIMIR PROZA III-IV Șc. G. NR. 2 Zimnicea
5 URUCATU ALEXANDRU PROZA III-IV Șc. G. NR. 2 Zimnicea
6 POPA MATEI ALEXANDRU PROZA III-IV Șc. G. ,,Ștefan cel Mare” Alexandria
7 IOAN ALEXANDRU CRISTIAN PROZA III-IV Șc. G. ,,Ștefan cel Mare” Alexandria

 

I GRIGORE VICTORIA Poezie V-VI Șc. G. ,,Mihai Viteazul” Alexandria
II GHEORGHE-MITREA PETRU Poezie V-VI Șc. G. Nr. 7 Alexandria
III CRISTEA ADINA Poezie V-VI Șc. G. ,,Zaharia Stancu”Roșiorii de V.

 

Mențiuni

1 GOGAN BOGDAN LUCIAN POEZIE V-VI Șc. G. NR. 2 Videle
2 MANOLE ALEXIA CRISTINA POEZIE V-VI Șc. G. NR. 2 Videle
3 LUNGU ALEXIA POEZIE V-VI Șc. G. Viișoara
4 ZANFIR LAURA AMALIA POEZIE V-VI Șc. G. ,,Gr. D. Ghica” Peretu
5 MIALȚU ELIZA MARIA POEZIE V-VI Șc. G.,,Mihai Eminescu”Roșiorii de V
6 PĂLICI MAYA POEZIE V-VI Șc. G. ,,Mihai Viteazul” Alexandria
7 ȘIȘU ANDREEA POEZIE V-VI Șc. G. ,,Mihai Viteazul” Alexandria

 

I IONESCU TEODORA Proza V-VI Șc. G. Nr. 7 Alexandria
II GOICEA LARISA Proza V-VI Șc. G. NR. 2 Zimnicea
III CINZEACĂ ALINA Proza V-VI Șc. G. NR. 2 Zimnicea

 

Mențiuni

1 DOROBĂȚ RAREȘ PROZA V-VI Șc. G. NR. 2 Zimnicea
2 IVAN EMA PROZA V-VI Șc. G. ,,Ștefan cel Mare” Alexandria
3 CĂLIN ERICA PROZA V-VI Șc. G. ,,Ștefan cel Mare” Alexandria
4 ANDREESCU IOANA PROZA V-VI Șc. G. ,,Ștefan cel Mare” Alexandria
5 MELINTESCU ROXANA PROZA V-VI Șc. G. Nr. 7 Alexandria
6 PĂUN MARIA TEODORA PROZA V-VI Șc. G. ,,Ștefan cel Mare” Alexandria
7 LĂCRĂMUȚĂ BIANCA PROZA V-VI Șc. G. NR. 2 Zimnicea

 

I MARINESCU ANDRA Poezie VII-VIII Șc. G. NR. 2 Zimnicea
II SIMION ANA-MARIA Poezie VII-VIII Șc. G. ,,Ștefan cel Mare” Alexandria
III FERARU SILVIA GABRIELA Poezie VII-VIII Șc. G.,,Mihai Eminescu”Roșiorii de V

 

Mențiuni

1 ENACHE ROBERTA POEZIE VII-VIII Șc. G. NR. 2 Videle
2 LASLU MARIA POEZIE VII-VIII Șc. G. NR. 2 Videle
3 MATEIU ALEXANDRA POEZIE VII-VIII Șc. G. NR. 2 Videle
4 GÎTLAN DENISA MARIA POEZIE VII-VIII Șc. G. Viișoara
5 GHEORGHE MIHAI LAURENȚIU POEZIE VII-VIII Șc. G. Nr. 7 Alexandria
6 CRISTOAICA NICOLETA ANDREEA POEZIE VII-VIII Șc. G. ,,Gr. D. Ghica” Peretu
7 IATAN DORA POEZIE VII-VIII Șc. G.,,Mihai Eminescu”Roșiorii de V.

.

I BRIA IRINA GEORGIANA PROZA VII-VIII Șc. G.,,Mihai Eminescu”Roșiorii de V
II TOMA LUANA PROZA VII-VIII Șc. G. ,,Ștefan cel Mare” Alexandria
III CRISTEA DANIELA PROZA VII-VIII Șc. G. ,,Ștefan cel Mare” Alexandria

 

Mențiuni

1 STRÎMBU ALESSIA PROZA VII-VIII Șc. G. ,,Ștefan cel Mare” Alexandria
2 NUȚĂ ANDRA PROZA VII-VIII Șc. G. ,,Ștefan cel Mare” Alexandria
3 CIOBANU TIMEEA PROZA VII-VIII Șc. G. ,,Ștefan cel Mare” Alexandria
4 VOINEA SANDRA MIHAELA PROZA VII-VIII Șc. G.,,Mihai Eminescu”Roșiorii de V
5 ANGHEL DANIEL PROZA VII-VIII Șc. G. ,,Mihai Viteazul” Alexandria
6 MATEI BIANCA PROZA VII-VIII Șc. G. ,,Ștefan cel Mare” Alexandria
7 ULMEANU ANA PROZA VII-VIII Șc. G. Nr. 7 Alexandria