ÎN LUMEA POVEȘTILOR

Publicat: 25 mai 2018

Profitând de vremea frumoasă, Biblioteca Județeană ,,Marin Preda” Teleorman în parteneriat cu Consiliul Județean Teleorman, a organizat în data de 24.05.2018, la ora 1000, în spațiul destinat ,,Bibliotecii în aer liber”, concursul județean În lumea poveștilor, ajuns la a X-a ediție.

Juriul a fost format din:

  • Dima Maria reprezentantul Consiliului Județean Teleorman,
  • Burcea Geanina din partea Bibliotecii Județene ,,Marin Preda” Teleorman
  • Mantia Marilena, cadru didactic la Grădinița cu program prelungit nr. 6 din Alexandria

În urma deliberării juriului s-au stabilit premianții acestei ediții:

La proba de costum:

   Cel mai ingenios costum – Nae Eduard – Grădinița cu p.p. nr. 4 Alexandria

Locul I   –  Cristescu Ștefan – Grădinița cu p.p. nr. 4 Alexandria

Locul II  –  Iconaru Teodora – Grădinița cu p. n. nr. 1 ,,Al. Colfescu” Alexandria

Țepuș Delia – Grădinița cu p.p. nr. 4 Alexandria

Locul III –  Iancu Darius – Grădinița nr. 1 Bâscoveni, comuna Gălăteni

Dobrin Andreea – Grădinița cu p. n. nr. 1 ,,Al. Colfescu” Alexandria

La proba de prezentare personaj:

   Cea mai spectaculoasă prezentare – Cristescu Ștefan – Grădinița cu p.p. nr. 4 Alexandria

Locul I – Domnu George – Grădinița nr. 1 Bâscoveni, comuna Gălăteni

Locul II – Bădulescu Melisa – Grădinița cu p. n. nr. 1 ,,Al. Colfescu” Alexandria

Dodu Georgiana și Argeșanu Denisa – Grădinița nr. 1 Bâscoveni, comuna Gălăteni

Locul III – Bădăluță Viviana – Grădinița cu p. n. nr. 1 ,,Al. Colfescu” Alexandria

Călin Lavinia – Grădinița cu p. n. nr. 1 ,,Al. Colfescu” Alexandria

La proba de desen (lucrări realizate în grădiniță):

Locul I – Sandu Augustin – Grădinița cu p.p. nr. 4 Alexandria

Locul II – Bogdan Deian – Grădinița cu p.p. nr. 4 Alexandria

Locul III – Iancu Yasmine – Grădinița nr. 1 Bâscoveni, comuna Gălăteni

La proba de desen (lucrări realizate în timpul concursului):

Locul I – Dobrin Andreea – Grădinița cu p. n. nr. 1 ,,Al. Colfescu” Alexandria

Locul II – Necea Bianca – Grădinița cu p.p. nr. 4 Alexandria

Dodu Georgiana – Grădinița nr. 1 Bâscoveni, comuna Gălăteni

Locul III – Călin Lavinia – Grădinița cu p. n. nr. 1 ,,Al. Colfescu” Alexandria

Vasile Daria – Grădinița cu p.p. nr. 4 Alexandria

La proba de interpretare:

Locul I – Bădăluță Viviana – Grădinița cu p. n. nr. 1 ,,Al. Colfescu” Alexandria

Locul II – Burtan Marina – Grădinița cu p.p. nr. 4 Alexandria

Iancu Darius –  Grădinița nr. 1 Bâscoveni, comuna Gălăteni

Locul III –Bădulescu Melisa – Grădinița cu p. n. nr. 1 ,,Al. Colfescu” Alexandria

Surdu Maria – Grădinița cu p.p. nr. 4 Alexandria

Premiile pe echipe la proba CUNOAȘTEM POVEȘTILE:

Locul I –   Grădinița nr. 1 Bâscoveni, comuna Gălăteni – Echipa Bugs Bunny

Locul II –  Grădinița cu p.p. nr. 4 Alexandria – Echipa Donald

Locul III – Grădinița cu p.p. nr. 4 Alexandria – Echipa Micky Mouse

Grădinița cu p. n. nr. 1 ,,Al. Colfescu” Alexandria – Echipa Pluto

Grădinița cu p. n. nr. 1 ,,Al. Colfescu” Alexandria –Echipa Superman

Toți participanții au primit diplome și cadouri din partea organizatorilor.

 

Imagini de la eveniment:

Statistici Web


17
Vizitatori
zi anterioara
Powered By Google Analytics