În lumea poveștilor

Publicat: 24 mai 2019

În data de 23.05.2019 s-a desfășurat cea de-a unsprezecea ediție a concursului județean pentru preșcolari ÎN LUMEA POVEȘTILOR, organizat de Consiliul Județean Teleorman prin Biblioteca Județeană ,,Marin Preda”, instituție căreia îi mulțumim pentru susținerea în organizarea evenimentului și pentru diplomele și premiile ce au fost acordate.

Juriul a fost compus din: doamna Eugenia Ionescu, reprezentant al Consiliului Județean Teleorman, doamna Camelia Tănăsescu, inspector școlar, reprezentant al Inspectoratului Școlar Județean Teleorman și doamna Elena Iconaru, bibliotecar, reprezentant al Bibliotecii Județene ,,marin Preda” Teleorman.

Președintele Consiliului Județean Teleorman, domnul Ionel Dănuț Cristescu, a premiat câștigătorii.

PROBA NUME ȘI PRENUME/ GRĂDINIȚA
PROBA DE COSTUM
LOC I ANCUȚĂ DENISA – GR. NR. 4
LOC II CIOBANU ANTONIA – GR. NR. 3
LOC III BOGDAN RAREȘ – ȘC. AL. COLFESCU
CEL MAI INGENIOS COSTUM DOBRIN MIHAI – ȘC. AL. COLFESCU
PROBA PREZENTARE PERSONAJ
LOC I PREDICA MAYA – GR. NR. 7
LOC II ȘTEFAN DIANA – GR. NR. 4
LOC III

 

BOGDAN DEIAN – GR. NR. 4
CEA MAI SPECTACULOASĂ PREZENTARE

 

BURTEA DAVID – GR. NR. 7
PROBA DE DESEN

(în grădiniță)

LOC I ȚEPUȘ DELIA – GR. NR. 4
LOC II GROSU ANDREI – R. NR. 7
LOC III

 

MECIC ADELINA – ȘC. AL. COLFESCU
PROBA DE DESEN
LOC I SURDU MARIA – GR. NR. 4
LOC II OLTEANU RAREȘ – GR. NR. 3
LOC III

 

ȘTEFAN DIANA – GR. NR. 4
PROBA DE INTERPRETARE
LOC I OANĂ CLAUDIU – GR. NR. 4
LOC II BUGEAN DAVID – GR. NR. 3
LOC III

 

GROSU ANDREI – GR. NR. 7
CUNOAȘTEM POVEȘTILE ECHIPA
LOC I NARCISE – GRĂDINIȚA NR. 3
LOC II TRANDAFIRI – GRĂDINIȚA NR. 7
LOC III ZAMBILE – GRĂDINIȚA NR. 4
Diplome de participare:

Grădinița nr. 3 

  • TRAȘĂ MAIA
  • STOIAN ANNE MARIE
  • PASCU DIANA
  • BURCICĂ BOGDAN
  • FLOREA LAURA
  • IANCU SARA
  • PRODAN ANDREI

Grădinița nr. 4 

  • ZAMFIRACHE OLGA
  • MIRANCEA RĂZVAN
  • BUȚU ISABELA
  • DEJUREC MARIA

Grădinița nr. 7  

  • NEAMU MIHAI
  • PREDICA MAYA
  • SIMA MARIA

Grădinița de la Școala ,,Al. Colfescu” 

  • SANDU ALEXANDRU
  • TAMAL AYESHA
  • BERBECARU IULIA
  • TRESTICĂ NICOLAS
  • MIȘCĂ MAYA
  • GLĂVAN SARA
  • JURUBIȚĂ GENOVEVA

Video

Imagini de la eveniment: