Cine citește, crește!

Publicat: 9 februarie 2023

Cine citește, crește!

Miercuri, 8 februarie 2023, începând cu ora 12, la Sala de lectură, elevi de la Palatul Copiilor Alexandria coordonați de doamna profesoară Adriana Unteșu au prezentat la bibliotecă un program intitulat Cine citește, crește!

Copiii au recitat poezii despre carte, au răspuns la ghicitori și au purtat discuții despre povestirea Alfabetul animalelor.

Biblioteca Județeană Marin Preda Teleorman a lansat cu ocazia Zilei Internaționale a Cititului Împreună, sărbătorită la data de 1 februarie, provocarea Tu când citești cu noi? adresată tuturor iubitorilor de lectură, pe parcursul întregii luni.

Sunt așteptați în continuare la bibliotecă toți cei care îndrăgesc lectura.