Biblioteca pentru adolescenți (17-18 mai 2022)

Publicat: 16 mai 2022

Biblioteca Județeană “Marin Preda” Teleorman, instituție aflată sub autoritatea Consiliului Județean Teleorman, continuă proiectul cultural “Biblioteca pentru adolescenți”, ce se va desfășura în perioada mai – decembrie 2022.

În data de 02 mai 2022, proiectul a demarat la Liceul Teoretic “Alexandru Dimitrie Ghica” Alexandria, unde s-au prezentat cele mai noi titluri achiziționate de bibliotecă pentru adolescenți, precum și serviciile de care pot beneficia aceștia ca și utilizatori.

Marți, 17 mai 2022, ora 10.00, reprezentanți ai bibliotecii se vor întâlni cu elevi și cadre didactice ai Liceului Tehnologic “Nicolae Bălcescu” Alexandria, iar miercuri, 18 mai 2022, ora 11.00, cu cei de la Colegiul Național Pedagogic “Mircea Scarlat” Alexandria.

Cu acest prilej va fi promovat și concursul de lectură destinat adolescenților – “Bătălia cărților”, aflat, anul acesta, la cea de-a VIII-a ediție.