Bucurie de Crăciun

Publicat: 20 decembrie 2023

În preajma Sfintei Sărbători a Nașterii Domnului, la Biblioteca Județeană Marin Preda Teleorman, s-au desfășurat diverse activități menite să bucure sufletul participanților și să contureze o atmosferă de sărbătoare.

Miercuri, 20 decembrie, elevi de la Școala Gimnazială Mihai Eminescu, îndrumați de prof. Manuela Carabașu și prof. învățământ primar Ana Maria Tunaru, au prezentat o expoziție de lucrări plastice realizate în cadrul proiectului educațional Vine, vine Mos Crăciun! și au recitat poezii specifice sărbătorilor de iarnă.

Emoția și spiritul sărbătorilor au fost întreținute și de elevii Liceului Tehnologic Nicolae Bălcescu, care sub coordonarea prof. Mirela Ilicea și Cătălin Mărunțelu, au susținut un program artistic ce a cuprins colinde și dansuri populare.