Mamă, scumpă mamă!
La Biblioteca Județeană Marin Preda Teleorman s-a desfășurat, luni, 7 martie 2022, manifestarea cultural-artistică Mamă, scumpă mamă! susținută de elevii de la Școala Gimnazială Ștefan cel Mare Alexandria și Școala Gimnazială Beciu.
Sala de lectură a răsunat de glasurile copiilor care, prin cântec, dans și poezie, și-au arătat iubirea față de ființa cea mai dragă din lume, mama. “La mulți ani, mămico!”, “Te iubim nespus”, “Îți mulțumim pentru tot ceea ce faci pentru noi!”, au fost doar câteva dintre gândurile transmise de cei mici în cadrul programului. Într-o atmosferă de sărbătoare cu totul specială, copiii, sub coordonarea doamnelor profesor: AncaVasile, Felicia Dogaru, Diana Chivu, Luminița Erimia, Angelica Anghel, Anda Dobromir, Ionela Dan, au transmis emoții, bucurii și căldură sufletească mamelor prezente în sală.
Evenimente Recente:
- Cartea de vacanță
- Dezvoltarea competențelor digitale de bază pentru cetățeni – DigitalSTARs
- Prietenie… pe o… sfoară
- Vacanța mare a început la bibliotecă
- Premierea tinerilor câștigători ai Concursului de creație literară pentru adolescenți
- Dai o șansă … prin lectură
- Scheme de finanțare pentru biblioteci pentru a deveni hub-uri de dezvoltare a competențelor digitale
- Biblioteca pentru voi – Școala Gimnazială nr. 7 Alexandria
- Clubul Code Kids Teleorman – „Roboțeii Interactivi” – Modulul II
- Nicolae Iorga – 155 de ani de la naștere









