Strigăt în pustie – expoziție de grafică
Publicat: 16 decembrie 2021
Biblioteca Județeană ,,Marin Preda” a vernisat miercuri,
15 decembrie 2021, ora 14, expoziția de grafică intitulată ,,Strigăt în pustie”, colecția Costel Lupu.
La eveniment au participat bibliotecari, iubitori de artă și utilizatori ai serviciilor de bibliotecă.
Domnul Costel Lupu a reușit să bucure sufletele vizitatorilor bibliotecii și de această dată, domnia sa fiind un colaborator vechi, a conturat o atmosferă prietenoasă, în ciuda genericului ales pentru această expoziție.
Pe site-ul bibliotecii, www.bjteleorman.ro, la rubrica Biblioteca on line – Expoziții tematice, cei care nu au posibilitatea să ajungă în casa cărții până la sfârșitul anului, sunt invitați să vizioneze un film de prezentare.
Video
Evenimente Recente:
- Cartea de vacanță
- Dezvoltarea competențelor digitale de bază pentru cetățeni – DigitalSTARs
- Prietenie… pe o… sfoară
- Vacanța mare a început la bibliotecă
- Premierea tinerilor câștigători ai Concursului de creație literară pentru adolescenți
- Dai o șansă … prin lectură
- Scheme de finanțare pentru biblioteci pentru a deveni hub-uri de dezvoltare a competențelor digitale
- Biblioteca pentru voi – Școala Gimnazială nr. 7 Alexandria
- Clubul Code Kids Teleorman – „Roboțeii Interactivi” – Modulul II
- Nicolae Iorga – 155 de ani de la naștere