Ziua Națională a Lecturii în bibliotecile teleormănene
Publicat: 16 februarie 2022
Ziua Națională a Lecturii a fost marcată, marti, 15 februarie 2022, și în bibliotecile comunale din județul Teleorman. Elevii de la școlile din localitățile respective au vizitat bibliotecile sau, în alte cazuri, bibliotecarii s-au aflat în mijlocul lor, la școală și la grădiniță. Activitățile au fost menite să încurajeze cititul în rândul copiilor și tinerilor.
Biblioteca Municipală „Gala Galaction” Roșiorii de Vede, Secția de Împrumut pentru copii.
Liceul Tehnologic „A. Saligny” Roșiorii de Vede
Biblioteca Comunală Buzescu
Biblioteca comunală “Mihai Eminescu” Tătărăștii de Jos
Biblioteca comunală Botoroaga.
Biblioteca comunală „Liliana Grădinaru” Peretu
Evenimente Recente:
- Ziua Universală a Iei
- Prietenie… pe o… sfoară… – la Școala Gimnazială Nr. 7 Alexandria
- Cartea de vacanță
- Dezvoltarea competențelor digitale de bază pentru cetățeni – DigitalSTARs
- Prietenie… pe o… sfoară
- Vacanța mare a început la bibliotecă
- Premierea tinerilor câștigători ai Concursului de creație literară pentru adolescenți
- Dai o șansă … prin lectură
- Scheme de finanțare pentru biblioteci pentru a deveni hub-uri de dezvoltare a competențelor digitale
- Biblioteca pentru voi – Școala Gimnazială nr. 7 Alexandria
















