Ziua Națională a Lecturii în bibliotecile teleormănene

Publicat: 16 februarie 2022

Ziua Națională a Lecturii a fost marcată, marti, 15 februarie 2022, și în bibliotecile comunale din județul Teleorman. Elevii de la școlile din localitățile respective au vizitat bibliotecile sau, în alte cazuri, bibliotecarii s-au aflat în mijlocul lor, la școală și la grădiniță. Activitățile au fost menite să încurajeze cititul în rândul copiilor și tinerilor.

Biblioteca Municipală „Gala Galaction” Roșiorii de Vede, Secția de Împrumut pentru copii.

Liceul Tehnologic „A. Saligny” Roșiorii de Vede

Biblioteca Comunală Buzescu

Biblioteca comunală “Mihai Eminescu” Tătărăștii de Jos

Biblioteca comunală Botoroaga.

Biblioteca comunală „Liliana Grădinaru” Peretu